ВИ ПОВИННІ ЗНАТИ

З ким приятелює ваша дитина.

Де проводить вільний час.

Чи не пропускає занять в школі.

В якому вигляді або стані повертається додому.

Ви зобов’язанні помітити і відреагувати, коли:

• В домі з’явилися чужі речі (з’ясуйте, чиї вони).

• В домі чути запах паленої трави або синтетичних речовин (це може свідчити про куріння сигарет із наркотичними речовинами)

• В домі з’явилися голки для ін’єкцій, часточки рослин, чимось вимащені бинти, закопчений посуд (це може свідчити про вживання наркотичних речовин).

• В домі з’явилися ліки, які діють на нервову систему і психіку (з’ясуйте, хто і з якою метою їх використовує).

• В домі надто часто чути запах засобів побутової хімії – розчинників, ацетону тощо (це може свідчити про захоплення дітей речовинами, які викликають стан одурманювання).

• Відбулася швидка зміна зовнішнього вигляду та поведінки дітей: порушилась координація рухів, підвищилась збудженість або в’ялість, з’явилися сліди від уколів на венах, розширення зіниць тощо (це може свідчити про вживання дитиною наркотичних речовин).
Не дозволяйте дітям та підліткам:

• Йти з дому на довгий час.

• Ночувати у малознайомих для вас осіб.

• Залишатися надовго вдома без нагляду дорослих родичів на тривалий час вашої відпустки.

• Знаходитися вночі і пізно ввечері на вулиці, де вони можуть стати жертвою насильницьких дій дорослих.

• Носити чужий одяг.

• Зберігати чужі речі.

Шлях до серця дитини

Дітям необхідна любов батьків – це одна з найголовніших потреб. Висловлювати свою любов дитині батьки можуть, за допомогою такого ланцюжка – ніжний дотик - слова заохочення- час присвячений дитині- подарунки – допомога у найскладніших життєвих ситуаціях.
Якщо світ не змінити – змініть ставлення до нього…
Намагайтеся не зациклюватися на негативних емоціях, спробуйте „перемкнути” свої думки на інші справи. Якщо Ви дуже знервовані, відчуваєте провину, сором тощо, спробуйте знайти причини цього стану та помірковано розібратися в них.

ІНШІ ПОРАДИ

Буклет про освіту
Якщо дитина обманює
Як переглянути та оновити в собі якості батьків